XXV Jogos Olimpicos, 1992/93

Card #      Athlete/Content                                   Sport
------      ---------------                                   -----
1           Kevin Young                                       track & field/running
2           Matthew Birir [Mathew on card]                    track & field/running
3           Daniel Plaza                                      track & field/running
4           Dieter Baumann [Brauman on card]                  track & field/running
5           Hassiba Boulmerka                                 track & field/running
6           Irina Privalova                                   track & field/running
7           Carl Lewis                                        track & field/running
8           Mike Powell                                       track & field/running
9           Hwang Yeong-Jo [H. Young on card]                 track & field/running
10          Andrew Valmon/Quincy Watts/Michael Johnson/       track & field/running
                Steve Lewis
11          Javier Garcia Chico                               track & field/running
12          Fermin Cacho                                      track & field/running
13          Patrik Sjoberg [Patrick Sjoeberg on card]         track & field/running
14          Javier Sotomayor                                  track & field/running
15          Heike Henkel                                      track & field/running
16          Unified Team women's gymnastics gold medal team   gymnastics
17          Trent Dimas                                       gymnastics
18          Unified Team men's gymnastics gold medal team     gymnastics
19          Alexandra Timoshenko                              rhythmic gymnastics
20          Carolina Pascual                                  rhythmic gymnastics
21          Lavinia Milosovici                                gymnastics
22          Shannon Miller                                    gymnastics
23          Tatyana Gutsu [Tatiana Goutsou on card]           gymnastics
24          Vitaly Shcherbo [Vitali Chtcherbo on card]        gymnastics
25          Hryhoriy Misiutin [Grigori Misioutine on card]    gymnastics
26          4 x 200 m relay podium                            swimming
27          Nelson Diebel (misnumbered as #26)                swimming
28          Martin Lopez Zubero                               swimming
29          Kristina Egerszegi                                swimming
30          Kristina Egerszegi/Li Lin/Summer Sanders          swimming
31          Tamas Darnyi                                      swimming
32          Kyoko Iwasaki/Anita Nall                          swimming
33          Nicole Haislett                                   swimming
34          Pablo Morales [Pablo Mendes on card]              swimming
35          Zuang Yong/J. B. Thompson/F. Van Almsik           swimming
36          Mike Barrowman                                    swimming
37          Alexander Popov/Gustavo Borges/Stephan Caron      swimming
38          Yevgeny Sadovy [Eugeni Sadovyi on card]           swimming
39          U.S. men's 4 x 100 m relay team                   swimming
40          U.S. women's 400 m melay team                     swimming
41          Martin Lopez Zubero                               swimming
42          Kristen Babb Sprague                              synchronized swimming
43          Karen Josephson/Sarah Josephson                   synchronized swimming
44          Water Polo                                        water polo
45          Gao Min                                           diving
46          Mark Lenzi [Mark Edward on card]                  diving
47          Natalia Via Dufresne                              sailing
48          Theresa Zabell/Patricia Guerra                    sailing
49          Jose Maria Van der Ploeg                          sailing
50          Luis Doreste/Domingo Manrique                     sailing
51          Steve Hawkins/Peter Antonie                       rowing
52          Canadian coxless fours gold medal team            rowing
53          Miriam Blasco                                     judo
54          Almudena Munoz                                    judo
55          Javier Argundo Sesmilo                            taekwando
56          Leri Khabelov                                     wrestling
57          Alexander Kurlovich/Leonid Taranenko              weighlifting
58          Fencing                                           fencing
59          Michael Stulce/James Doehring/Viacheslav Lykho    track & field/running
60          Eric Srecki                                       fencing
61          J. Carlos Lemus Garcia                            boxing
62          Jordi Arrese                                      tennis
63          A. S. Vicario/C. Martinez                         tennis
64          Boris Becker/Michael Stich                        tennis
65          Jennifer Capriati                                 tennis
66          Marc Rosset                                       tennis
67          Jan Ove Waldner                                   table tennis
68          Den Yaping                                        table tennis
69          Susi Susanti                                      badminton
70          Alan Budikusuma                                   badminton
71          Jeong So-Yeong/Hwang Hye-Yeong                    badminton
72          Zhang Shan                                        shooting
73          Archery                                           archery
74          Cho Young Jeong                                   archery
75          USA men's volleyball team                         volleyball
76          Men's team handball                               team handball
77          Basketball - USA vs. Croatia                      basketball
78          Magic Johnson                                     basketball
79          Spanish soccer team                               soccer
80          Roller hockey                                     roller hockey
81          Women's field hockey                              field hockey
82          Baseball                                          baseball
83          Jose Manuel Moreno                                cycling
84          Ludger Beerbaum                                   equestrian
      

back